Koszt domu pod klucz

Każdy mężczyzna powinien wybudować własny dom. Gdy już się na to zdecydujemy powstaje pytanie: ile tak właściwie kosztuje budowa domu pod klucz?

Koszty domu o wielkości 135 m2 wraz z poddaszem sięgają 400.000 zł. W cenę wliczona jest robocizna, materiały i dokumentacja techniczna. Śląsk i Zagłębie to rejony, na których z powodu szkód górniczych należy liczyć się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia budynku. Największe koszty związane są z etapem surowej konstrukcji budynku – budową ścian, stropów, schodów oraz balkonów. Do tego dochodzi ocieplenie domu, dach i stolarka zewnętrzna, co generuje łączne koszty około 180.000 zł.
Dobudowana inwestycji do
stanu deweloperskiego to wydatek rzędu 80.000 zł – zaliczamy tu konstrukcję instalacji wewnętrznych, wykonanie posadzek, sufitów i ich wykończenie. Samo wykończenie pomieszczeń i korytarzy, a więc budowa „pod klucz”, kosztuje drugie tyle.
Reszta kosztów dotyczy projektu domu oraz jego adaptacji, jak również wykonania dokumentacji technicznej przyłączy i ich konstrukcji.

Dokładne koszty są oczywiście zależne od wielu czynników, głównie od wielkości domu i zakresu przewidzianych w projekcie robót. Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci ustalić szczegółowe koszty inwestycji.